Перший Український бритвений форум
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.
Перший Український бритвений форум

Форум для захоплених людей і цінителів класичного вологого гоління

ФорумФорум  ПорталПортал  РегистрацияРегистрация  Вход  

Любителям китайского чая посвящается

Перейти вниз 
+11
Изотовец
brawl
Volodymyr
Феникс
otets
bt
STEEL
Ruslan
Roman313
zabor
Сергій
Участников: 15
На страницу : Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
АвторСообщение
Дмитрий
Завсегдатай
Завсегдатай
Дмитрий

Дата регистрации : 2017-12-14

Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 Empty
СообщениеТема: Re: Любителям китайского чая посвящается   Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 EmptyЧт 14 Май 2020 - 20:59

Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 3f47af10
Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 419e9710
Вернуться к началу Перейти вниз
Дмитрий
Завсегдатай
Завсегдатай
Дмитрий

СообщениеТема: Re: Любителям китайского чая посвящается   Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 EmptyЧт 14 Май 2020 - 21:03

Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 F91aaa10
Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 Bfba6b10
Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 7e11de10
brawl
Постоялец
Постоялец
brawl

Дата регистрации : 2018-04-30

СообщениеТема: Re: Любителям китайского чая посвящается   Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 EmptyПт 15 Май 2020 - 11:29

Дмитрий, а пара слів про ті блини буде?
brawl
Постоялец
Постоялец
brawl

СообщениеТема: Re: Любителям китайского чая посвящается   Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 EmptyСр 20 Май 2020 - 14:34

Хочу написати пару слів про свій не сильно багатий досвід знайомства зі світом китайського чаю. Не можу сказати, що перепив усі види китайського чаю, але основні спробував мабуть всі. Починав з зелених чаїв, потім зрозумів, що це не моє.   На випадок якщо сильно захочеться освіжаючого зеленого чаю влітку виділив для себе 2 сорта: 1)Тай Пін Хоу Куй - найкраще смакує свіжим, дуже освіжаючий, аромат скошеної трави та весняних квітів. 2) Лун Дзін (Колодязь Дракона) - теж дуже освіжаючий, але більш багатогранний ніж тай пін хоу куй, може мати різні фруктові та інші відтінки.
 Після зелених пішли білі. Цю категорію чаїв я полюбив відразу й до сих пір регулярно п`ю. Найбіль цікаві для мене з цієї категорії витримані білі з Фудіну. Хороший витриманий білий чай стає темного кольору, настій стає солодким, в ньому не повинно бути гіркоти, з'являється глубина в смаку та ароматі. Полюбляю також свіжий білий чай різних сортів: Бай Мудань, Шоу Мей, Інь Чжень. Зауважу, що білий хороший чай може бути як розсипний так і пресований.
 Далі ще одна улюблена категорія - червоні чаї. Тут можна писати дуже довго, багато сортів подобаються, дуже різний смак, різні регіони, тема окремого посту... Основна маса хороших червоних чаїв розсипні, якщо пресовані - 90% низькосортний чай або лом.
 Далі Улуни - категорія ще більша за червоні, теж дуже полюбляю Уішанські улуни, Гуандунські, Тайванські, менше улуни з Ансі. Формат розсипні, якщо пресований то по аналогії з червоними - 90% що низкосортний лом, купаж декількох різних сортів. 
 Далі Пуери, - дуже специфічна категорія чаїв (сюди ж добавлю і Хей Ча з золотою пліснявою), яку я так і не полюбив, хоча перепробував дуже багацько. Якщо коротко про факти - чай пуер (пресований у блини чи цегляної форми, чи форму гриба, гнізда та інш, може бути розсипний без пресовки) чи не найстаріший чай , був вигаданий ще за сивої давнини з метою 1) довготривалого зберігання. Чай після пресовки має майже необмежений термін зберігання та довго не втрачає свіжість. 2) Спресований чай було зручніше транспортувати в торгових караванах. 3) Правильно витриманий роками (8-10 й більше років) шен пуєр за рахунок безпреревного процесу ферментації в блині, який забезпечують деякі види бактерій та грибів, стає з роками "витриманим" шен пуером з глибоким смаком та ароматом, складним післясмаком. Шу пуер - це імітація витриманого шену. Прискорення процесу ферментації відбавається за рахунок скирдування чая в "сілосній кучі" до процесу пресовки. Технологія була вигадана в Китаї в 70-х роках XX століття. За великим рахунком шу пуер це підробка під витриманий шен. Від себе добавлю, що шу пуер і не схожий на витриманий шен. Смак та аромат шу пуера часто затхлий, підвальний, деревний, грибний. Дія на  організм шу пуера різка, сильна, на зразок кави, а може й сильніша. Сировина з якої виготовляється масовий шу пуер взагалі не витримує критики, що туди тільки не йде, разом з лобковим волоссям китайських колхозників, які скирдують ті кучі Very Happy . Шен більш цікавий продукт, але через брак хорошої сировини з диких старих дерев та популярізації тайванцями в 90-х роках ХХ століття витриманого шену шанс за недорого придбати блин 357 грамів з хорошої сировини 0.0% Але якщо вам вдасться знайти справжній шен з диких чайних дерев юннанських джунглів то ви зрозумієте, що його цінують насамперед не за смак, а за ту насправді сильну дику енергію, яка є в рослинах у таких місцях як джунглі, де боротьба за життя відбувається буквально на кожному міліметрі. Дія шена на організм взагалі не схожа на дію шу пуера.
 Все сказане -це особисто моя думка та мій смак! Фанатів пуеру прошу не нападати з контраргументами, бо я припускаю, що пуер може комусь дуже подобатися.  Smile
 Ще зі спостережень - якщо чай розсипний чи пресований продається в дуже гарній яскравій упаковці з позолотами та інш. - 95% вам намагаються продати низькогрейдовий, низькосортний або неліквідний чай. Чим гарніша упаковка - тим гірше чай, зазвичай це правило працює

Последний раз редактировалось: brawl (Пн 25 Май 2020 - 16:27), всего редактировалось 1 раз(а)

Андрей-Бердичев, Volodymyr, Aklex и vates поставили лайк

razorsedge
Постоялец
Постоялец
razorsedge

Дата регистрации : 2018-03-12

СообщениеТема: Re: Любителям китайского чая посвящается   Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 EmptyСр 20 Май 2020 - 17:47

Прочитав із захопленням! Де би порадили замовити на пробу різніх китайских чаїв, і які конкретно для ознайомлення? Більше тягне до гіркуватих (Greenfield Flying Dragon в любому мазагині).
Сергій
Завсегдатай
Завсегдатай
Сергій

Дата регистрации : 2018-03-23

СообщениеТема: Re: Любителям китайского чая посвящается   Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 EmptyСр 20 Май 2020 - 18:24

Дякую друже Brawl за добрий та цікавий пост! Мені до вподоби як я вже зазначав раніше - це в першу чергу червоний чай, на другому місті темні улуни, а третє місце в рівної мірі посідають шен пуери, шу пуери, зелений та білий чай. Для комрада razorsedge -  зверніть увагу на першу та другу сторінку теми - я там писав які саме чаї та де їх можна купувати. З повагою до усіх та приємного чаювання!
brawl
Постоялец
Постоялец
brawl

СообщениеТема: Re: Любителям китайского чая посвящается   Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 EmptyСр 20 Май 2020 - 23:51

razorsedge пишет:
Прочитав із захопленням! Де би порадили замовити на пробу різніх китайских чаїв, і які конкретно для ознайомлення? Більше тягне до гіркуватих (Greenfield Flying Dragon в любому мазагині).
я купую на yunnansourcing.com, moychay.ru (напевно є ще багато гарних продавців, але я звик до якості та надійностіцих Скотта та Сергія) та з деякими знайомими обмінюємося чаєм --------- На ebay, taobao краще купувати коли є чайний досвід. У місцевих купую чай рідко, бо дорожче виходить. Візьміть різного чаю по 10-25 грам на пробу. Якщо подобається Greenfield Flying Dragon то пробуйте зелені, а також молоді шен пуери, улуни: дун дін, алішань, те гуань інь, але не факт, що Greenfield Flying Dragon продовжить подобатися після китайських зелених, червоних та улунів )) Для орієнтиру по ціні: нормальний китайський чай коштує від 0.05 до 0.50 американських грошей за 1 грам. Особливо на початках рекомендую обмежитися цим діапазоном. Також не рекомендую починати з чаїв з різними домішками (жасмінові, квіткові, молочні улуни та інш).
Дмитрий
Завсегдатай
Завсегдатай
Дмитрий

СообщениеТема: Re: Любителям китайского чая посвящается   Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 EmptyСр 8 Июл 2020 - 19:14

Приобрёл это Шен Пуэр. Я в восторге. Очень приятный, мягкий
Чай. Рекомендую! Вкус цветочный, с черносливом. Из минусов, сильная прессовка.
Устал ковырять!)))

Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 C9e0a010
Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 75295410
Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 A4bf5e10

Ruslan, razorsedge, Сергій, brawl, Aklex, Лёпа и vates поставили лайк

Сергій
Завсегдатай
Завсегдатай
Сергій

Дата регистрации : 2018-03-23

СообщениеТема: Re: Любителям китайского чая посвящается   Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 EmptyСр 8 Июл 2020 - 19:22

Для этого нужен "пуэрный нож" и стараться расслаивать, а не отламывать. Приятного чаепития!
Дмитрий
Завсегдатай
Завсегдатай
Дмитрий

СообщениеТема: Re: Любителям китайского чая посвящается   Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 EmptyСр 8 Июл 2020 - 19:45

А я все как то по своему, об коленку ломал 😃😃😃

Лёпа поставил(а) лайк

brawl
Постоялец
Постоялец
brawl

СообщениеТема: Re: Любителям китайского чая посвящается   Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 EmptyСр 8 Июл 2020 - 22:10

Дмитрий пишет:
А я все как то по своему, об коленку ломал 😃😃😃

Цей блин ще й так званий "залізний", особливо сильна прессовка, віддовбувати від такого ще те задоволення)))

Дмитрий поставил(а) лайк

Спонсируемый контент

СообщениеТема: Re: Любителям китайского чая посвящается   Любителям китайского чая посвящается - Страница 7 Empty

Любителям китайского чая посвящается
Страница 7 из 7На страницу : Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Права доступа к этому форуму:Вы не можете отвечать на сообщения
Перший Український бритвений форум :: БОЛТАЛКА-
Перейти: