ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ КЛАСИЧНОГО ГОЛІННЯ
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ КЛАСИЧНОГО ГОЛІННЯ

ОРКИ, ЙДІТЬ СЛІДОМ ЗА СВОЇМ РОСІЙСЬКИМ КОРАБЛЕМ! ФОРУМ ДЛЯ ШАНУВАЛЬНИКІВ КЛАСИЧНОГО ВОЛОГОГО ГОЛІННЯ
 
ФорумФорум  ПорталПортал  Останні зображенняОстанні зображення  ЗареєструватисьЗареєструватись  Вхід  

НА ФОРУМІ ПРОВОДИТЬСЯ КОНКУРС "КРАЩИЙ SOTD МІСЯЦЯ" ПІД ПАТРОНАТОМ ІНТЕРНЕТ МАГАЗИНУ - BRITVAMAG

НА ФОРУМІ ПРОВОДИТЬСЯ КОНКУРС "КРАЩИЙ ОГЛЯД МІСЯЦЯ" ПІД ПАТРОНАТОМ ІНТЕРНЕТ МАГАЗИНУ - MANCLUB

 

 Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати

Перейти донизу 
+2
Ruslan
fill
6 користувачів
АвторПовідомлення
fill
Живе тут
Живе тут
fill

1000 повідомлень
Нагорода надається користувачеві, який написав на форумі 1000 повідомлень.

Повідомлень : 2423
Репутація : 531
Дата реєстрації : 12.02.2018
Вік : 55
Звідки : Київ

Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати Empty
ПовідомленняТема: Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати   Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати EmptyЧт 14 Січ 2021 - 18:34

Доброго дня, панове!

Не так давно потрапила мені на очі цікава стаття про деякі нюанси у виробництві лез для гоління. Я з задоволенням прочитав цю статтю, дізнався з неї багато нового і цікавого.

Стаття написана англійською. Ось посилання на оригінал: ПАМ!

Зі свого боку я, залучивши всі свої сили, знання і вміння користуватися Google Translate, спробував перекласти цю статтю українською. Щось вийшло, тож не зволікаючи ні хвилини, ділюся з вами.

Сподіваюся, це чтиво буде вам цікавим і пізнавальним, так само як і мені :-)
Тож, вперед:

Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати
 
Я не знав, з чого почати цю історію…
Спершу, я хотів розповісти про еволюцію обопільногострих лез, використавши історичний підхід. Це здавалося більш ніж доречним.
Та згодом я дійшов до думки, щобагато ветшейверів не розуміють основних відмінностей між якістю сталі та технологіями покриття лез, щоб мати достатньо інформації при виборі леза, якого вони ще не пробували. Отже, у цій публікації ми розглянемо деякі з багатьох технологій, інформація про які допоможе вам у пошуку вашого потенційно ідеального леза.
 
З чого ж почнемо?
Спершу давайте подивимось, як виготовляється основна маса двосторонніх лез.
Поміркуйте лиш: Хіба це не неймовірно, що для виготовлення копійчаного продукту необхідно докласти стільки зусиль! І ці копійки – то вже після того, як виробник заклав у леза свій прибуток, дистриб’ютор взяв свою націнку і, зрештою, роздрібний продавець додав свою.
 
Тож давайте пройдемо деякими етапами виробництва та спробуємо зрозуміти, що ж відбувається.
 
Розділ 1 - Вибір сталі
Готовий битися об заклад, що сьогодні вранці ви поголилися китайською сталлю, і ви цього не знали!
Тип і якість сталі, яка використовується у виробництві, буде визначати не тільки довговічність леза, але і його характеристики в процесі гоління. У цій публікації ми розглянемо лише леза з нержавіючої сталі.
 
Комерційна сталь повинна відповідати деяким вимогам. Наприклад, щодо кожної марки сталі визначаються максимальний та мінімальний вміст вуглецю, вміст кремнію, вміст азоту та сплавів.
 
Ось п’ятірка країн - найбільших виробників сталь у світі:
- Китай (виробляє сталі у вісім разів більше, ніж №2 (Індія), і більше, ніж усі інші 4 разом узяті);
- Індія
- Японія
- Сполучені Штати
- Росія
 
Зверніть увагу, що Швеція НЕ входить до цього списку. Насправді вона лише 33-й за величиною виробник сталі в світі, і шведська сталь не вважається найкращою для виготовлення гострого леза для бритви. Поясню це нижче, ласкаво просимо до маркетингу 101-ого рівня!
 
Нержавіюча сталь - це сплав, що містить приблизно 90–95% заліза, 3–4% вуглецю та дрібку інших елементів, таких як марганець, кремній та фосфор - залежно від руди, що використовується. Додавання хрому в якості додаткового компоненту робить сталь твердішою. Але оскільки чим твердіша сталь, тим складніше її загострити, його часто використовують як покриття, а не як компонент сплаву. Ми розглянемо це пізніше.
До речі, нержавіюча сталь чудово іржавіє. Іржа - найбільший ворог вашого леза!
 
1 - Китай
У 2015 році Китай виробив 803,83 млн тон сирої сталі, що становить 50,3% від загального світового виробництва. Великі обсяги виробництва роблять китайську сталь дешевшою та надзвичайно конкурентоспроможною на світовому ринку.
Що стосується виготовлення лез для гоління з китайської сталі, то китайська сталь насправді дуже хороша! Заточити її легко, оскільки китайська сталь м’якша за більшість. Залізна руда, яку Китай використовує для виготовлення своєї сталі, походить з Австралії, що не дивно, оскільки Австралія має величезні родовища і продає руду у більшу частину решти світу.
То які ж характеристики має китайська нержавіюча сталь в контексті виготовлення лез для гоління?
Якщо лезо виготовлене на хорошому обладнанні, то теоретично лезо з китайської сталі має бути гострішим, ніж лезо, виготовлене з нержавіючої сталі у багатьох інших країнах.
Але недоліком китайської сталі є те, що вона може іржавіти легше, ніж сталь деяких інших країн. Це впливає на довговічність леза, оскільки мікроскопічні частинки іржі швидко погіршують його гостроту. Також китайська сталь є м'якою за своєю суттю. Це також впливає на кількість голінь, в яких може бути використане лезо. Більшість лез з китайської сталі протягнуть від 4 до 5 голінь (залежно від інших факторів).
Основні компанії, що використовують китайську сталь:
- Lord  - всі леза цієї компанії, крім тих, які вони виготовляють на замовлення інших компаній (наприклад - Восход.)
- Treet  - всі їхні леза з нержавіючої сталі.
- Gillette  (китайські Gillette Wilkinson Sword та якась мутна версія Gillette Ruby)
- Більшість - хоч і не всі - китайських лез.
- Багато дрібних виробників з торговими марками, такими як Tiger, 7 am тощо.
- Timor  - німецькі леза, але їхня сталь має китайське походження.
- Merkur  (так, це правда ... але вони додають хром, як компонент сталі, для її більшої твердості)
 
2 - Індія
Індійська сталь майже ідеальна для виготовлення лез.
Вона доступна за ціною, хоч і трохи дорожча за китайську. Вона дещо твердіша китайського аналогу. Вона дуже добре справляється з іржею, оскільки має мінімальну пористість. Це пов’язано з вмістом магнію, що перевищує середній. Вона легко заточується. І хоч вона й твердіша за китайську сталь, та, певно, має ідеальну твердість як для заточки, так і для збереження гостроти леза. Ба більше, якість цієї сталі дуже стабільна.
Основними компаніями, що використовують індійську сталь, є:
- Gillette - Gillette Green, Gillette Yellow, Gillette Wilkinson Sword, Gillette Super Platinum (чорні) та Silver Blue, що виробляються в Індії.
Теоретично, оскільки індійська сталь трохи поступається російській, ці леза повинні мати гіршу репутацію. Але леза, які Gillette виробляє в Індії, як правило, є кращими, оскільки завод фактично належить самій компанії Gillette та має найновіше обладнання. Леза Gillette, виготовлені в Росії, використовують дещо кращу сталь, але обладнання, на якому їх роблять, застаріле, а мажоритарним власником заводу є російський уряд.
- Malhotra - яка виробляє марки Supermax, Centwin, Topaz, Laser та Zorrik, а також інші, і насправді є найбільшим виробником лез у світі.
- GreatWhite Global Pvt. Ltd. - виробники лез марки V12.
- Topaz - робить певні леза марки Topaz.
 
3 - Японія
Я твердо переконаний, що будь-яке лезо, виготовлене з японської або американської сталі, має бути хорошим. В обох країнах ціни на сталь вищі за середню світову
Японська сталь може бути й не найкращим вибором для виготовлення лез, оскільки вона досить дорога. Сталь Japonese дійсно тверда, що ускладнює заточку, але якщо для її заточування використовується найкраще обладнання, результати можуть бути фантастичними.
Основні компанії, що використовують японську сталь:
- KAI - це зрозуміло.
- Feather - це теж зрозуміло.
- Німецька Personna - Personna White. (Сюрприз!)
- Bolzano – той випадок, коли компанія використовує якісну сталь з поганим обладнанням.
- BIC - так BIC. Леза хорошої якості.
 
4 - Росія
Російська сталь ідеальна. Вона дещо твердіша за індійську сталь, але все ще легко заточується. Російська сталь також має вищий відсоток магнію, тому вона більш стійка до іржі. Вона дорожча за китайську або індійську сталь. Вона також має гарну пористість, що дозволяє дуже легко наносити на неї покриття.
Компанії, що використовують російську сталь:
- Gillette - (ну так -  Gillette скрізь) Gillette є міноритарним акціонером компанії, яка виробляє свої російські леза. Хто інший акціонер? Російський уряд! За винятком Gillette Wilkinson Sword, усі леза під маркою Gillette виготовляються в Росії, деякі, як зазначено вище, виготовляються в Індії або Китаї. Ось повний список лез Gillette, які виробляються у Санкт-Петербурзі, Росія.
-Gillette Silver Blue
-Polsilver SI
-PermaSharp Super
-Nacet
-Astra Stainless
-Astra SP
-Gillette Platinum
-Gillette Rubie Platinum Plus
-Gillette Super Silver (знято з виробництва)
-Gillette 7 OC Green
-Gillette 7 OC Yellow
-Gillette Minora
-Sputnik
-Gillette Bleue Extra
-Gillette Stainless (червона пачка)
- Prago Union - чеська компанія, яка виробляє двосторонні леза та системи подвійних лез, які продаються під торговими марками Tiger. (Раніше виготовляли ASTRA. Зараз ця марка належить Gillette.)
- Ленінець - Ленінець здебільшого виробляє двосторонні леза, а також деякі системні леза на своїй санкт-петербурзькій фабриці. Ці леза йдуть на внутрішній ринок і не експортуються.
- Мосточлегмаш - ще один великий виробник в Росії з розрахунковою потужністю близько 700 мільйонів лез - переважно двосторонніх -  для внутрішнього ринку. Їхня продукція включає марки Rapira, Voskhod, Ladas та Sharpstar.
- Permatik - Штаб-квартира Permatik знаходиться в Туреччині, де компанія виготовляє обопільно гострі, одноразові та подвійні одноразові бритви, близько половини яких продається в Туреччині, а решта експортується. Його основним експортним ринком були країни колишнього СРСР. Обсяг продажів у 1989 році оцінюється у 30 мільйонів доларів. Вони продають леза марки Permasharp.
- Derby - всі його леза, крім Blue Bird (зараз це USTA, прим. моя), які виготовляють з турецької сталі.
 
5 - США
Робіть ставку на господарів поля!
Американська сталь - абсолютно найкраща сталь для виготовлення подвійних лез. Вона вирізняється чудовою твердістю, чудовою стійкістю до іржі, і хоч вона й тверда, вона все ж не настільки тверда, щоб її не можна було легко загострити.
Але американська сталь є дорогою. І хоча ціна на сталь дещо знизилася в усьому світі, американської сталі це не стосується, що робить її ще дорожчою. Наприклад, Baili (китайський виробник лез) виготовляє леза з китайської, індійської та американської сталі. Леза з індійської сталі (нині зняті з виробництва) продавалися на 25% дорожче, ніж леза з китайської сталі. А леза з американської сталі коштували на 100% дорожче. Всі три види лез вироблялися на одному й тому ж обладнанні з однаковими покриттям.
Компанії, що використовують американську сталь
- Baili - Тільки леза із зеленим ярликом.
- Personna USA - Одне, що я ніколи не можу зрозуміти, це те, як Personna може виготовляти відмінні леза за доступними цінами, використовуючи американську сталь, виготовляючи їх на обладнанні світового класу, та ще й в США. Gillette, ти слухаєш ??? Personna Lab Blue - це до дідька класна річ. Persona Med Prep - це, мабуть, одні з найгостріших і найкомфортніших лез, які тільки ви можна купити.
- Personna Israel- уся ізраїльська продукція, включаючи Personna, Crystal та Edison, виготовляється з американської сталі.
- Wilkinson Sword – односторонні (SE) Wilkinson Sword (ті, що знаходяться в чорних пластикових дозаторах) виготовляються з американської сталі. Вони також є першими у світі комерційними лезами з покриттям.
 
А як щодо шведської сталі ???
Швеція взагалі не є великим виробником сталі (№ 33 у світовому рейтингу). У шведській руді дійсно найбільший вміст заліза в світі. Це дозволяє виготовити насправді унікальну сталь. Її особливості - чудова твердість і мала пористість. Звучить непогано, чи не так? Втім…
Шведську сталь важко заточити і на неї важко нанести покриття. На ринку насправді дуже мало лез зі шведської сталі (багато китайських компаній кажуть, що використовують її, але насправді мало хто робить це насправді).
Єдине лезо, яке на 100% виготовляється зі шведської сталі, це Rapira Swedish Supersteel. Як і всі леза, зроблені зі справжньої шведської сталі, вони не мають покриття і їх зовсім не можна назвати дуже гострими. Але з цими лезами можна отримати багаторазове стабільне гоління. Проте, леза зі шведської сталі підходять не всім.
 
Окрема почесна згадка - Південна Корея
За якістю та твердістю корейська сталь подібна до японської, але є набагато дешевшою. Вся продукція Dorco виготовляється з корейської сталі.
 
Розділ 2 - Виробниче обладнання
Я не зовсім фахівець у цьому питанні, але я об’їздив багато заводів, які виробляють леза. Оглянувши кілька виробничих ліній, я дійшов висновку, що техніка виготовлення лез є важливішою за обладнання, на якому вони виготовляються. Тобто, традиція виготовлення лез та управління продажами важливіші. Багато двосторонніх лез виготовляються на заводах по стандарту ISO 9000 або вище, тому якість значною мірою є справою традиції, а не задокументованих політик та процедур. (Тим не менш, я хочу зазначити, що 70% усіх заводів китайських виробників лез мають ISO 9000 або вище. Те саме стосується Personna USA та всіх лез, виготовлених в Ізраїлі.)
Що стосується виробничого обладнання, то існує німецька повністю автоматизована, сучасна система виготовлення лез повного циклу Berger Blade Maker. Вона повністю «безшовна»: з одного кінця заходить сталь, а з іншого виходять готові, з нанесеним покриттям, упаковані леза. Це повністю комп’ютеризований процес, результатом якого є чудові леза. Я знаю три заводи, які використовують цю систему. Китайська компанія під назвою Ying Jili. Німецька Personna. В Ізраїлі, я знаю, також є така система. І, можливо, в Кореї вона використовується тамтешнім заводом Dorco, але не на їхньому заводі у В’єтнамі.
 
Розділ 3 - Покриття, техніки та помилки.
Більшість лез, що пропонуються до продажу, виготовлені з нержавіючої сталі або покриті платиною. Інші мають покриття з тефлону, хрому, титану або іридію. Деякі виробники застосовують процес, який називається «напилення», для нанесення цих видів покриття.
Як правило, покриття наносять по одній з двох причин: або для продовження терміну служби леза, або ж для поліпшення комфорту гоління ним. Однак покриття зазвичай зменшують гостроту леза.
Хорошим прикладом є різниця в гостроті між Astra SP (покрита платиною) та Astra SS (версія без покриття того самого леза). Обидва леза зроблені з тієї самої сталі, виготовляються на одному і тому ж обладнанні, на одному заводі, одними й тими ж робітниками.
Redefinedshave.com перевіряє леза на гостроту, довговічність та загальну продуктивність протягом серії гоління. Тести об’єктивні, хоча коментарі авторів щодо результатів - ні. Хоча, мушу визнати, що мені вони дуже подобаються.
Цифрові ваги використовуються для утримання зажиму з попередньо натягнутим шматочком тестового середовища. Потім край леза (в нашому випадку - леза бритви) притискається до тестового середовища, поки воно не буде відрізане. Ваги запрограмовані на реєстрацію максимального зусилля, необхідного для розрізання тестового середовища.
Логіка така, що чим менше зусиль необхідно, тим гостріше лезо. Потім грами, необхідні для розрізання тестового середовища, визначаються як показник гостроти.
З метою проведення дослідження був виготовлений пристрій для утримання леза. Були використані латунні смужки, щоб лезо не згиналося, а саме лезо було прикріплене до ковзаючих рейок, щоб всі леза розрізали тестовий носій під точно однаковим кутом.
У результатах тесту менше значення показника означає більшу гостроту і довговічність леза. Наприклад, гострота леза Feather дорівнює 32. Гострота Derby Extra складє 53. Відчутна різниця, щоб впевнитися, що Feather набагато гостріші. Нічого дивного.
 
Ось результати різкості та довговічності для Astra SP.
(Чим нижче значення - тим краще (із 50))
Початкова гострота = 49
Середня гострота = 46
Утримання кромки = 0,90
Ковзання = 3/5
Загальний суб’єктивний рейтинг = 3/5
Платинове покриття. Зроблено в Росії.
 
 
Ось результати різкості та довговічності для Astra SS.
(Чим нижче значення - тим краще (із 50))
Початкова гострота = 43
Середня гострота = 40
Утримання кромки = 0,93
Ковзання = 5/5
Загальний суб’єктивний рейтинг = 5/5
Нержавіюча сталь. Зроблено в Росії.
 
Як бачите, Astra SS - версія без покриття ТОЧНО ТАКОГО САМОГО ЛЕЗА -  є набагато гостріша, міцніша і більш комфортна! Очевидно, що при прямому порівнянні добре зроблене лезо без покриття може бути більш гладким і гострим, ніж лезо з покриттям.
 
Постає питання – а чи дійсно покриття на лезах чогось варте у реальному житті?
Нууууу, і так, і ні. Здебільшого – нібито.
Оскільки покриття сучасних лез є дуже схожими, то насправді більш важливим є процес заточки лез. Це власне й буде тим, на що припадатиме більша частина ефективності леза під час його використання.
До 1960 року обопільногострі леза виготовляли з вуглецевої сталі. З цієї сталі можна отримати надзвичайно гострі леза. Але вуглецева сталь швидко іржавіє, тому гострота леза швидко падає, оскільки на лезі утворюються мікроскопічні частинки іржі.
Майже всі сучасні леза виготовляють з нержавіючої сталі. Покриття - це такі надтонкі тонкі шари… е-е-е-е… власне покриття, які містяться на поверхні самої нержавіючої сталі. Покриття наноситься для зменшення корозії, покращення гладкості (зменшення смикання або пропусків леза) та поліпшення твердості (довговічності).
 
Покриття, які можуть продовжити термін служби леза.
1 - Хром
Якісна нержавіюча сталь матиме хром, як компонент у самій сталі. Хром у сталі утворює дуже тонкий шар оксиду, який запобігає ржавінню заліза. Оскільки мікроскопічна іржа є смертельним ворогом гостроти леза, хром дуже важливий для виготовлення лез, оскільки продовжує термін служби леза.
Хромування не є необхідним, якщо від початку застосовується хороша сталь, оскільки вона сама перешкоджає появі іржі.
Проте хромування є довговічним і воно легко прилипає до більш пористої сталі, наприклад, китайської. Однак хром - складний у застосуванні сплав. Леза не повинні обов’язково покриватися хромом, але якщо вони ним покриті, то це слугує на користь, але переважно при використанні нержавіючої сталі низької якості.
 
2 – Титан
Це, мабуть, відповідь на питання, яке ніхто не задавав.
Сталь твердіша за титан.
Леза, виготовлені з високоякісної сталі, служать довше, ніж леза, виготовлені з власне титану, тож навіщо його використовувати для «загартовування» сталі?
Це пов’язано з тим, що сталь часто деформується довше, ніж титан. Однак лезо з титановим покриттям, навіть якщо воно має під собою м'яку високовуглецеву нержавіючу сталь 440C, буде майже неможливо зламати.
Отже, попри поширену думку, титан не зміцнює кромку леза, щоб вона залишалася гострою. Однак він зробить лезо менш крихким. А це знижує відсоток браку самих лез, що лише йде на користь виробникові.
 
Покриття, які можуть покращити гладкість гоління.
3 - Тефлон
Для початку, тефлон був винайдений у 1938 році. Тож, це не побічний продукт космічної ери, як багато хто вважає. Справжня хімічна назва тефлону - політетрафторетилен, скорочено - ПТФЕ. Тому, коли виробник каже “PTFE Coated”, будь ласка, не думайте, що це стосується якоїсь складної секретної формули. Це всього лиш простий старий тефлон!
Тефлон може бути супер-пупер покриттям для леза. Тефлон - це пластик з найнижчим коефіцієнтом тертя. Він утворює слабкий зв’язок з нержавіючою сталлю, тому легко стирається. Його можна легко змити або стерти, тож, попередження: не витирайте лезо!
Тефлон наноситься надзвичайно тонким шаром, тому не надто впливає на гостроту леза.
ВСІ ЛЕЗА З НЕРЖАВІЮЧОЇ СТАЛІ ПОВИННІ ПОКРИТИСЯ ТЕФЛОНОМ! Сама сталева кромка потребує нанесення тонкого шару тефлону для того, щоб бути достатньо гладенькою у використанні.
Деякі люди стверджують, що тефлон токсичний. Це неправда!
Трохи токсичними є тільки його випари. І це може бути проблемою лише в тому випадку, якщо ви присутні під час його виробництва або нагрівали його вище 800 градусів. Я не думаю, що ця проблема є обґрунтованою.
Лайк тефлону!
 
4 – Платина
Це популярне покриття, що використовується у виробництві лез для гоління. Насправді вона зустрічається надзвичайно рідко, проте використовується приблизно у 20% усіх споживчих товарів. Платина добре зв’язується зі сталлю. Однак з платиною є кілька проблем.
Перш за все, платина досить дорога. З цієї причини Platinum насправді може бути не платина. Термін "Platinum" іноді використовується для позначення всієї групи елементів з п'яти металів, які знаходяться поруч в таблиці Менделєєва та мають схожі фізичні та хімічні властивості. Цими металами платинової групи, або PGM, є:
- родій
- паладій
- осмій
- іридій
- платина
Перевагою платини є те, що вона робить лезо більш гладким для гоління і, як і хром, захищає лезо від іржі.
Другим мінусом платини є те, що вона, як правило, наноситься шаром від 2 до 5 мікрон. Це значно притупляє лезо, за одним винятком - Feather. Вони використовують унікальний процес, і їхнє платинове покриття має товщину лише 0,05 мікорн.
 
Розділ 4 - Резюме та висновки:
У традиційному голінні є багато нюансів, зокрема:
- Тип шкіри.
- Тип щетини.
- Напрямок росту щетини на різних частинах обличчя.
- Підготовка до гоління.
- Тип мила, крему або гелю, що використовується для гоління.
- Різні особливості та якості бритви, включаючи гап, баланс, геометрію голови та вагу.
- Зрештою, лезо, яке ви використовуєте.
Т-подібні бритви ефективні рівно настільки, наскільки ефективне вставлене в них лезо. Коли ви заправляєте в бритву тупе лезо, не чекайте приголомшливих результатів. Це, як кажуть, дешева рибка – погана юшка. Леза для бритви зовсім не однакові. Кожне з них має свої відмінні риси. Деякі з них найкраще працюють із певними бритвами, деякі найкраще підходять для початківців.
Ми всі маємо леза, які вважаємо своєю робочою конячкою. Тобто, такі леза, яким ми віддаємо перевагу і до яких ми звикли. Але леза мають індивідуальність, так само, як і бритви. Іноді наша робоча конячка-лезо може не зайти в нашій робочій конячці-бритві.
Ніколи не припиняйте експериментувати. Хіба це не частина задоволення від традиційного гоління? Але коли ви знайдете поєднання бритви/леза, яке вам добре підходить, тримайтеся його.

Приємного гоління - Шелдон

Ruslan, Vladislav, Yurst 63, Andrewt, STEEL, trimmer, Oleksii і Поставили вподобайку

Повернутися до початку Перейти донизу
Ruslan
Admin
Ruslan

1000 повідомлень
Нагорода надається користувачеві, який написав на форумі 1000 повідомлень.

Повідомлень : 6919
Репутація : 2761
Дата реєстрації : 06.11.2017
Вік : 51
Звідки : Ukraine, Kryvyi Rih

Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати Empty
ПовідомленняТема: Re: Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати   Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати EmptyЧт 14 Січ 2021 - 20:29

Очень интересно. Не мог оторваться пока не дочитал до конца.
fill, спасибо, что творчески переработал статью и добавил ее в нашу форумную базу знаний.


Останній раз редагувалося: Ruslan (Пт 15 Січ 2021 - 14:32), всього регувалося 1 раз(-и)

fill та hlopets Поставили вподобайку

Повернутися до початку Перейти донизу
STEEL
Постоялець
Постоялець
STEEL


Повідомлень : 681
Репутація : 455
Дата реєстрації : 22.11.2017
Вік : 33
Звідки : Николаев / Одесса

Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати Empty
ПовідомленняТема: Re: Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати   Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати EmptyЧт 14 Січ 2021 - 21:02

Крутая работа, спасибо!

fill та hlopets Поставили вподобайку

Повернутися до початку Перейти донизу
vates
Постоялець
Постоялець
vates


Повідомлень : 862
Репутація : 328
Дата реєстрації : 02.04.2020
Звідки : Kyiv

Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати Empty
ПовідомленняТема: Re: Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати   Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати EmptyЧт 14 Січ 2021 - 23:00

Дуже круто, дякую!

fill та hlopets Поставили вподобайку

Повернутися до початку Перейти донизу
Сэм
Постоялець
Постоялець
Сэм


Повідомлень : 923
Репутація : 395
Дата реєстрації : 06.11.2017
Вік : 42
Звідки : Киев

Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати Empty
ПовідомленняТема: Re: Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати   Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати EmptyСб 16 Січ 2021 - 8:26

Так что компания Baili крутая, делает лезвия с зеленой упаковкой из американской стали

fill, ditrih_ та hlopets Поставили вподобайку

Повернутися до початку Перейти донизу
Oleksii
Постоялець
Постоялець
Oleksii


Повідомлень : 602
Репутація : 513
Дата реєстрації : 10.12.2017
Звідки : Київ

Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати Empty
ПовідомленняТема: Re: Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати   Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати EmptyНд 17 Січ 2021 - 10:27

Фундаментально, пізнавально, дякую!  :97:

fill Поставив вподобайку

Повернутися до початку Перейти донизу
fill
Живе тут
Живе тут
fill

1000 повідомлень
Нагорода надається користувачеві, який написав на форумі 1000 повідомлень.

Повідомлень : 2423
Репутація : 531
Дата реєстрації : 12.02.2018
Вік : 55
Звідки : Київ

Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати Empty
ПовідомленняТема: Re: Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати   Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати EmptyПн 18 Січ 2021 - 14:32

Дякую, хлопці, за відгуки.
Тут, звичайно, вся заслуга того самого Шелдона, ким би він не був :-)
Чолов’яга реально добре попрацював, зібрав матеріал, цікаво виклав.

Ріспект і уважуха, Шелдоне! :-)

Ruslan, razorblade1989, vates, hlopets та CNPOMAHELL Поставили вподобайку

Повернутися до початку Перейти донизу
 
Все, що ви хотіли знати про леза, але не знали в кого спитати
Повернутися до початку 
Сторінка 1 з 1
 Схожі теми
-
» Леза Sharp
» Леза Eddison
» Леза 7AM Plus Hi Platinum
» У кого есть опыт использования мыла KENT?
» Леза Man key

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ КЛАСИЧНОГО ГОЛІННЯ :: ЛЕЗА ДЛЯ БРИТВ ТА ШАВЕТОК :: Двосторонні леза DE Razor-
Перейти до: