Перший Український бритвений форум
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.
Перший Український бритвений форум

Форум для захоплених людей і цінителів класичного вологого гоління
 
ФорумФорум  ПорталПортал  РегистрацияРегистрация  Вход  

 

 Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера

Перейти вниз 
АвторСообщение
fill
Постоялец
Постоялец
fill

Сообщения : 558
Репутация : 450
Дата регистрации : 2018-02-12
Возраст : 52
Откуда : Київ

Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера Empty
СообщениеТема: Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера   Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера EmptyВт 31 Июл 2018 - 13:44

Доброго дня, панове!

Надворі літо й спека. Мозок плавиться. Й щоб якось підтримати його в тонусі, вирішив чимось його зайняти і звернутися до вічного - до математики.
І от вигадав такий собі Показник унікальності гоління (ПУГ). Про що, власне, і написав цю статтю з неприхованою надією на те, що вона буде визнана корисною, і адміни не зроблять мені зауваження, що це розміщено не в тій темі :-)

Застереження зробив, а тепер по правді: те, що писатиму далі, майже не має ніякого практичного сенсу. Скоріше, просто розвага. Та все ж, чом би й ні? :-)

Отже, про що мова:

Кожне гоління є тою чи іншою мірою унікальним. На гоління впливають різні чинники, а кількість комбінацій цих чинників хоч і є обмеженою, але може сягати значного числа.

Чинники, що вони впливають на гоління, я поділив на три умовні групи - суттєві, несуттєві і нехтувані.
Я відношу до суттєвих чинників: станок, лезо, піноутворюючий засіб, прешейв (або його відсутність).
Несуттєвими (для цілей цієї дисертації) чинниками вважаю: спосіб отримання піни (у чаші чи на обличчі), власне тару для отримання піни, помазок, афтершев, техніку гоління (від верхньої кришки чи від гарди), спосіб підготовки обличчя для гоління тощо.
Насамкінець, нехтувані чинники: температура і жорсткість (м’якість) води, експлуатаційний знос леза, якісні і кількісні характеристики піни, настрій, фізичний і душевний стан, час доби, ступінь заростання тощо.

Показник унікальності гоління (ПУГ) мною тут розглядається як індивідуальний показник, тобто такий, що розраховується для кожної людини окремо.
Так, можливо теоретично розрахувати і загальнопланетарний ПУГ, але доцільність цього у мене викликає питання.

Кожен з наведених чинників є по суті своїй множиною, елементами якої є нявні у людини предмети (притамані людині стани), що визначаються назвою цієї множини. Наприклад, сукупність (множина) станків чи фізичних станів (тверезий, з бодуна, здоровий, хворий) тощо.

Для обрахунку ПУГ береться, що очевидно, потужність кожної множини (кількість елементів у множині). Наприклад, 3 станка, 2 способи отримання піни тощо.


Означення: ПУГ є величиною, оберненою до загальної кількості унікальних голінь, що можуть бути забезпечені людиною.

Або ж, ПУГ = 1/Х,
де Х=х1*х2*…*хN,
х1, х2,…, хN - потужність (кількість елементів) кожної множини чинників.

Для розуміння і більш-менш практичного застосування я говоритиму лише про суттєві чинники - їх не багато і кількість елементів, що складає кожен чинник, є обмеженою і такою, що легко піддається підрахунку.

Для прикладу, підрахую свій особистий ПУГ:
Я маю лише один станок, тож, х1 (станок) = 1.
У мене є п’ятнадцять різних моделей/марок лез, тож х2 (лезо) = 15.
Я маю сім мил/кремів для гоління, тож х3 (піноутворюючий засіб) = 7.
Нарешті, маю два прешейви, враховуючи, що можна голитися без жодного, або одним з двох наявних, х4 (прешейв) = 3.

З цього маємо: Х = х1*х2*х3*х4 = 1*15*7*3 = 315.
І отже, мій ПУГ = 1/Х = 1/315.

Тобто, кожне моє гоління є одним з 315 унікальних варіантів, які я можу собі дозволити за наявного у мене обладнання (є на 1/315, або на 0,0032 унікальним).
Очевидно, що чим більше в мене всяких ништячків, тим меншим є значення мого ПУГу, а отже - тим більш унікальним є моє гоління. І навпаки - за наявності одного станка, однієї моделі леза, одного крема і жодного афтершейва, ПУГ буде рівним 1 (максимальне значення). Тобто, з урахуванням лише суттєвих чинників кожне подальше гоління нічим не відрізнятиметься від попереднього. Сум і печаль.
Зараз же, нічого не докуповуючи, за всіх рівних умов, я можу отримати 315 різних відчуттів від гоління - тою чи іншою мірою схожих чи відмінних. Фактично, майже рік голитися щодня, жодного разу не повторившись.

Подібним чином, кожен може обрахувати унікальність свого гоління.
При чому, формула може (певно, і має) бути розширена на більшу кількість чинників. В першу чергу за рахунок несуттєвих, а кому кортить - то й нехтуваних.

Маячня?
Ну, в принципі так, я попереджав :-)))

АЛЕ!
В усьому ж є невеличке «але».

Тут на форумі давно вже висить стаття про GAS (синдром придбання обладнання).
Фактично все, що я відніс до суттєвих финників (крім помазка, чаші (скаттла), афтершейва), є обладнанням для ветшейвера.
Теоретично (або ж шляхом дослідження) можна визначити мінімальне значення ПУГ, при досягненні якого варто отямитись і зупинити «гонку озброєнь».
При цьому можна застосувати різні підходи. Зокрема, визначити, чи буде кожне наступне гоління унікальним до кінця життя. Наприклад, вам зараз 40 років. Жити збираєтеся до 100. Голитеся через день. Отже, у вас у запасі 60*365/2 = 10950 сеансів гоління. Тож, якщо ваш ПУГ менший за 1/11000, то їйбо, не варто вже нічого нового купляти - порсто не встигнете все використати.

Очевидно, що через терміни придатності мало що протягне 60 років. Тоді можна взяти більш прогнозований 3-річний строк. Маємо (за попередньо визначених умов): 3*365/2 = 547,5. Висновок: якщо ваш ПУГ=1/550 або менше, то на найближчі три роки ви забезпечені унікальним голіннями через день. Можна трохи попуститись з закупами.

Можливо використати й інший підхід і застосовувати не прямий ПУГ (що про нього йдеться вище), а зважений. Тобто, коли кожний чинник застосовується з певним коефіціентом (зважується).
Скажімо, можна зважити на вартість кожної одиниці обладнання і таким чином визначити вартість кожного гоління, а відтак розуміти, чи не задорого вам це обходиться.
Або ж можна кожному чиннику присвоїти коефіціент в залежності від його важливості. Наприклад, станок - коеф.=10, скаттл - коеф.=8, крем для гоління - коеф.=5, лезо - коеф.=1 тощо. Ну й далі встановити для себе, що мінімально допустимий ПУГ є, скажімо, 1/1000. Тобто, якщо ви хочете щось придбвати, ви обраховуєте свій зважений ПУГ з урахуванням обладнання, яке хочете придбати, і дивитеся, чи не виходите ви за встановлені межі 1/1000. Якщо отримаєте більше значення зваженого ПУГу (скажімо, 1/900), можна купувати. Якщо менеше (1/1100), слід утриматися від покупки і використати повністю щось з наявного у вас (змилити мило, добити леза, продати станок тощо).
Це може бути корисним тим, хто хоче все ж таки тримати себе у руках і подолати синдром придбання обладнання.

Очевидно, що використання ПУГу не обмежується наведеним вище і можна знайти йому й інші способи застосування :-)

Отакі-от міркування, панове :-)
Якщо хтось скаже, що херня все це, я погоджуся. :-)
Але мені було весело.
І, можливо, ще когось розважив. Якщо так, то воно було того варте :-)))

Дякую за увагу! :-)
Вернуться к началу Перейти вниз
Online
Driller
Завсегдатай
Завсегдатай
Driller

Сообщения : 264
Репутация : 512
Дата регистрации : 2017-11-06
Откуда : Дніпро

Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера Empty
СообщениеТема: Re: Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера   Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера EmptyВт 31 Июл 2018 - 14:47

)))!
Для завантаження обчислювальних можливостей треба врахувати коефіцієнти: температури, вологості, пори доби та року тощо.

З вашою моделлю прямо яскраво видніється розклад голінь на десятиліття наперед. Тушшю на ватмані під склом у рамочці. З приміткою: "Змітати павуків раз на тиждень". Або у вигляді брошури: Fill. Чотирипотужностні голярські таблиці для середнього ветшейвера. — 4-е вид. — К.: Наукова думка, 2018
Чому ні? Цікаво!

Щодо себе у цьому питанні, то полюбляю поринути у прохолодне море випадковостей)))
Вернуться к началу Перейти вниз
fill
Постоялец
Постоялец
fill

Сообщения : 558
Репутация : 450
Дата регистрации : 2018-02-12
Возраст : 52
Откуда : Київ

Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера Empty
СообщениеТема: Re: Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера   Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера EmptyВт 31 Июл 2018 - 14:54

Випадковості тим і прекрасні, що вносять розмаїття у наші сірі будні. :-)
Ваш підхід вірний!

Тим не менш, обчисливши свій власний ПУГ ви визначите ймовірність не повторитися, плаваючи у морі випадковостей :-)

А от про таблицю варто подумати.
Або ж про таку собі "Захалявну книжечку голяра" :-))))
Вернуться к началу Перейти вниз
Online
MachinaMad
Участник
Участник
MachinaMad

Сообщения : 76
Репутация : 6
Дата регистрации : 2018-07-27

Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера Empty
СообщениеТема: Re: Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера   Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера EmptyВт 31 Июл 2018 - 18:33

Моя сіра речовина зара 1/0.22 )))
Вернуться к началу Перейти вниз
Oleksii
Завсегдатай
Завсегдатай
Oleksii

Сообщения : 383
Репутация : 487
Дата регистрации : 2017-12-10
Откуда : Київ

Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера Empty
СообщениеТема: Re: Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера   Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера EmptyВт 31 Июл 2018 - 23:36

Підтримую такий підхід!!!
Я би такий розклад доповнив статистичними даними. Уже скоро рік, як веду статистику для різних "кортежів" "суттєвих" факторів. Уже є деякі цікаві проміжні результати, але остаточний звіт буде десь через пару місяців.
На власному досвіді переконався, що "несуттєві і знехтувані" чинники інколи впливають на процес і результат гоління сильніше, ніж "суттєві". Все індивідуально.
Гоління Т-ешками - це як конструктор для дорослих хлопчиків. Грайся, комбінуй, скільки зможеш.
Вернуться к началу Перейти вниз
fill
Постоялец
Постоялец
fill

Сообщения : 558
Репутация : 450
Дата регистрации : 2018-02-12
Возраст : 52
Откуда : Київ

Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера Empty
СообщениеТема: Re: Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера   Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера EmptyСр 1 Авг 2018 - 10:23

Олексію, ви дуже влучно підмітили: конструктор для дорослих хлопчиків :-)
Саме так!

А щодо поділу факторів на суттєві, не суттєві, нехтувані, то це певною мірою умовність.
В даному випадку мною це зроблено скоріше для ілюстрації підходу, ніж як констатація факту.
Як я вже казав, і індивідуально, і для різних цілей можна включити у формулу всі фактори, що вони будуть доречними у досліджуваному контексті.
Власне, є чим розважитися :-)
Вернуться к началу Перейти вниз
Online
Ruslan
Admin
Ruslan

Сообщения : 4291
Репутация : 2598
Дата регистрации : 2017-11-06
Возраст : 48
Откуда : Ukraine, Kryvyi Rih

Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера Empty
СообщениеТема: Re: Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера   Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера EmptyСр 1 Авг 2018 - 13:22

Ну, во-первых я дочитал до конца не пропуская ни одной строчки cheers
Во-вторых, хоть я и не математик, а автора понял и это не мало cheers cheers cheers
fill, благодарочка за такой интересный и неожиданный подход Twisted Evil
Если не воспринимать эту статью, только как развлекательную, а подойти к этому серьезно, я бы к существенным факторам,
которые влияют на бритье несомненно отнес бы технику бритья и эксплуатационный износ лезвия.
Не вдаваясь в математические экзерсисы (не силен, но автору верю) все равно смею утверждать, что каждое бритье является уникальным, даже если у Вас один станок, одно лезвие и одно мыло. Кроме перечисленного еще есть великое множество переменных, на которые повлиять мы не в состоянии. И каждое последующее бритье будет отличаться от предыдущего. Very Happy
Еще один штрих, а всем ли будет интересно знать наперед какое у него будет 742 бритье  Laughing
"Господи, как скучно мы живем... У нас пропал дух авантюризма. Мы перестали спонтанно выбирать средства для бритья. Мы перестали лазить в окна к любимым женщинам. Мы перестали делать большие и хорошие глупости."
Ну и в завершение. Человек зараженный GAS - это совсем другой человек. Эта зараза поражает мозг, благодаря чему зараженный перестает адекватно соображать и все эти замечательные математические выкладки на него просто не подействуют. Мозг отключается, остаются только низменные инсти душевные порывы, которые и заставляют делать новые покупки Very Happy  
Правда правда Rolling Eyes
Плюс в Карму Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера 1297117970
Вернуться к началу Перейти вниз
fill
Постоялец
Постоялец
fill

Сообщения : 558
Репутация : 450
Дата регистрации : 2018-02-12
Возраст : 52
Откуда : Київ

Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера Empty
СообщениеТема: Re: Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера   Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера EmptyСр 1 Авг 2018 - 14:46

Руслане, дякую!
Якщо не математик каже, що зрозумів мої математичні викладки, то вважаю це компліментом особисто мені :-)

Сказати по правді, я думав про те, що суттєві чинники не варто обмежувати всього чотирма, і техніка чи знос леза значною мірою впливають на процес і результат гоління. Я їх навіть згадав. Але з певних причин вирішив відмовитися.
Зокрема, техніка річ така, що за певний час вона напрацьовується і далі вже фактично не змінюється. Принаймні при використанні одного конкретного станка. Тож можна вважати цю величину сталою і мертво прив’язаною до станка.
З іншого боку техніку загалом важко описати кількісно. Це якісний показник. Кількісно її в принципі можна описати, але доведеться враховувати силу-силенну факторів і будувати якісь складні мат.моделі - на колінці цього не зробиш.
Приблизно те саме зі зносом леза. Його теж можна вирахувати, скласти якісь скажені таблиці зносу залежно від виробника, дати виготовлення, умов зберігання та експлуатації, тої ж техніки, довжини і жорсткості щетини під час попереднього використання тощо.
Але ту є одне велике АЛЕ - це неймовірне збочення, вчинене в особливо цинічний спосіб! :-)))
Не факт, що я до цього колись не дійду. Але поки що утримаюсь :-)
(Та якщо вже я це зроблю, то певен, що номінуватимусь на Шнобелівську премію :-) )

Ну й погоджусь, що мало кого цікавитиме, яким буде 742 гоління. Головне, щоб воно: а) було; б) було унікальним. Запропонований мною ПУГ лише кількісно визначає унікальність. Хоча... :-)

Хоча, чом би й ні? Для тих, хто вже перестав пролазити у вікна коханих жінок, можна ж наперед скласти план гоління, а потім описувати свої враження від кожного з них, і таким чином практикою перевірити теорію :-)
Так, це теж не абияке збочення :-)
Але як кажуть, mach mit, mach's nach, mach's besser - збочуйся з нами, збочуйся як ми, збочуйся краще нас! :-)))

Ну й насамкінець: я знаю, що GAS невиліковний, від нього нема рецепту.
Але я принаймні спробував :-)))
Вернуться к началу Перейти вниз
Online
Ruslan
Admin
Ruslan

Сообщения : 4291
Репутация : 2598
Дата регистрации : 2017-11-06
Возраст : 48
Откуда : Ukraine, Kryvyi Rih

Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера Empty
СообщениеТема: Re: Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера   Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера EmptyСр 1 Авг 2018 - 15:06

Никаких извращений не вижу Evil or Very Mad . Можно заниматься чем угодно, главное, чтобы это не мешало другим людям.
Поэтому нельзя останавливаться на достигнутом. Продолжаем исследования.
Дискуссия получается и это не может не радовать. Very Happy
Вернуться к началу Перейти вниз
fill
Постоялец
Постоялец
fill

Сообщения : 558
Репутация : 450
Дата регистрации : 2018-02-12
Возраст : 52
Откуда : Київ

Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера Empty
СообщениеТема: Re: Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера   Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера EmptyСр 1 Авг 2018 - 15:16

Ruslan пишет:
Продолжаем исследования.

От зараз ви мене фактично прокляли :-)))
Адже тут досліджувати і досліджувати - не на одне життя вистачить, навіть якщо тільки цим і займатися.
Ото перспективка мене чекає! :-)))
Вернуться к началу Перейти вниз
Online
Ruslan
Admin
Ruslan

Сообщения : 4291
Репутация : 2598
Дата регистрации : 2017-11-06
Возраст : 48
Откуда : Ukraine, Kryvyi Rih

Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера Empty
СообщениеТема: Re: Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера   Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера EmptyСр 1 Авг 2018 - 15:18

fill, за то жить будет не скучно Laughing
Вернуться к началу Перейти вниз
fill
Постоялец
Постоялец
fill

Сообщения : 558
Репутация : 450
Дата регистрации : 2018-02-12
Возраст : 52
Откуда : Київ

Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера Empty
СообщениеТема: Re: Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера   Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера EmptyСр 1 Авг 2018 - 15:32

Руслане, це вже точно! :-)))

Уявляю картину: сиджу я такий у труханах і майці-алкоголічці у ванній, весь немитий-неголений, з червоними очима, і міряю лінієчкою дисперсність піни, заношу показники погризеним олівчиком у пошарпаний зошит...
А поруч якісь онуки повзають...
Звідки взялися, коли? - А хто ж його знає!
Донька вже виросла, й інакше, як схибленим дідом мене давно вже не зве...
Довкола щось відбувається, люди на Марс полетіли, гіперлупами на базар їздять...
А я все сиджу, все міряю...
Романтика! :-)))
Вернуться к началу Перейти вниз
Online
Ruslan
Admin
Ruslan

Сообщения : 4291
Репутация : 2598
Дата регистрации : 2017-11-06
Возраст : 48
Откуда : Ukraine, Kryvyi Rih

Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера Empty
СообщениеТема: Re: Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера   Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера EmptyСр 1 Авг 2018 - 15:55

Украл, выпил, в тюрьму. Вот это романтика. А это проза. Хотя и очень увлекательная.
Кстати, дочь и внуки могут появиться и без твоего непосредственного участия Twisted Evil Very Happy Rolling Eyes
Вернуться к началу Перейти вниз
fill
Постоялец
Постоялец
fill

Сообщения : 558
Репутация : 450
Дата регистрации : 2018-02-12
Возраст : 52
Откуда : Київ

Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера Empty
СообщениеТема: Re: Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера   Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера EmptyСр 1 Авг 2018 - 15:57

Ruslan пишет:
дочь и внуки могут появиться и без твоего непосредственного участия

От саме це в усій історії й непокоїть найбільше! :-)))))
Вернуться к началу Перейти вниз
Online
Спонсируемый контент
Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера Empty
СообщениеТема: Re: Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера   Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера Empty

Вернуться к началу Перейти вниз
 
Весела математика, або Наука на службі у ветшейвера
Вернуться к началу 
Страница 1 из 1

Права доступа к этому форуму:Вы не можете отвечать на сообщения
Перший Український бритвений форум :: СТАТЬИ и НОВОСТИ :: ПОЛЕЗНЫЕ СТАТЬИ НА БРИТВЕННЫЕ ТЕМЫ-
Перейти: