На форумах частенько обговорюють підробки на ті чи інші леза. Але мало хто стикався з реальними підробками. Зазвичай, просто якість деяких виробів "гуляє" від однієї партії до іншої. Звідси і пішли міфи про підробки лез.
А от якщо реально підробка? І чому я вирішим, що це саме підробка? Про це розповім далі.
Товариш побачив на базарі дивні леза BIC Chrome Platinum. Від звичайних вони вирізнялися наявністю написів китайскою. Тож він придбав для мене пару пачечок. Почнемо.
[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]Верхній ряд зліва найсучасніша пачка лез BIC Chrome Platinum. Від попередніх трохи вирізняється відтінком кольору. Їх прийнято називати помаранчевими. Далі, верхній ряд зправа та нижній ряд зліва - 2 жовті пачки лез BIC Chrome Platinum З фасаду ніяких відмінностей одно від одної. Як немає відмінностей і з "помаранчевою" пачкою (окрім відтінку). І остання, 4та пачка (зправа у нижньому рядку) - оті самі китайські леза. Тут вже видно, що ця пачка відрізняється від трьох попередніх шрифтами.
[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]Ні, це я не поклав пачки дороги ногами. Вони такі й є. Саме тому я клав 2 жовті пачки, хоча фасадом вони ніяк не відрізнялися. Припущу, що різниця в тім, що одна пачка із "планшету" а друга із коробки. Від того, нашось і написи з тильної сторони догори дригом.
"Китайська пачка" в нас знову у нижньому рядку зправа. Тут не дуже гарно видно, але пачка не проклеєна а просто складена. Тому пиріщеться трохи один пік, ніби пачку трохи притиснули.
[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]На цій світлині одразу видна різниця між "підробкою" та рештою пачок. Напис
Chrome Platine - на "китайській", і
Chrome Platinum - на решті пачок (тут "підробка" у нижньому рядку зправа).
[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]На цьому ракурсі як раз той самий напис китайською (зліва, нижній рядок), з-за якого ці пачку і придбали згодом. Досить гарно видно, що цей бік дуже відрізняється від оригінального оформлення пачок лез BIC Chrome Platinum.
[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]Зверху китаєць знизу - оригінальний конверт із лезом BIC Chrome Platinum. На світлині не дуже видно різницю. Але вона є. Трохі різний відтінок кольору фарби конвертів. Але й сам конверт у "китайці" надрукований на звичайному папері. Тоді як в "оригіналу" папір слизький, ніби провощений.
[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]Тут вже різниця більш суттєва. Верхній рядок - у все це було запаковане "китайське" лезо. Знизу - конверт від оригіналу. Саме так, "китайця" було загорнуто у "кальку" а потім ще в 2 конвертики з поліграфією. На правому конвертику я написав "Китай" щоб не загубити/не викинути випадково. До речі у 2 конвертики було загорнуто лише 1 лезо з пачки. Решта була в 1 "кальці" та 1 конвертику.
Ну і форма самих конвертиків дуже відрізняється.
[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]Зверху оригінал, а знизу - китаєць. Обидва леза після використання. Видно недбалість оформлення логотипу, написів та рисочок на підробному лезі.
А як же гоління?, - спитаєте ви. Поголитися можна. Лезо не тупе. Трохи схоже гостротою на пакістанців (Treet). Але до оригінального французько-грецького виробу йому далеченько.
Ось таке міні-розслідування вийшло.