ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ КЛАСИЧНОГО ГОЛІННЯ
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ КЛАСИЧНОГО ГОЛІННЯ

ОРКИ, ЙДІТЬ СЛІДОМ ЗА СВОЇМ РОСІЙСЬКИМ КОРАБЛЕМ! ФОРУМ ДЛЯ ШАНУВАЛЬНИКІВ КЛАСИЧНОГО ВОЛОГОГО ГОЛІННЯ
 
ФорумФорум  ПорталПортал  Останні зображенняОстанні зображення  ЗареєструватисьЗареєструватись  Вхід  

 

 Чудесный запах BARBERSHOP

Перейти донизу 
+7
zabor
arsonist
Farikhan
ASV
razorsedge
STEEL
brawl
11 користувачів
АвторПовідомлення
brawl
Постоялець
Постоялець
brawl


Повідомлень : 633
Репутація : 532
Дата реєстрації : 30.04.2018

Чудесный запах BARBERSHOP Empty
ПовідомленняТема: Чудесный запах BARBERSHOP   Чудесный запах BARBERSHOP EmptyСр 15 Травень 2019 - 21:59

Начал часто сталкиваться на просторах интернета и shave-тюба с подобной ситуацией:
ветшейвинг "канал" обозревает мыло или афтешейв под таким родным названием как BARBERSHOP; обзорщик подносит баночку к носу и выдает вердикт - "нет, это не Рио-де-Жанейро запах BARBERSHOP." или другой вердикт - "да, это оно, это самый настоящий запах барбершапа." При чем эта ситуация свойственна не только СНГ обзорщикам, но повторяется и в Великобритании, Италии, США и т.д кого я там еще смотрю...
 
Так вот хотелось бы вместе с вами вместе разобраться что такое запах BARBERSHOP и чем он должен пахнуть.
 
BARBERSHOP - грубо говоря переводится как "парикмахерская" или устаревшее "цирюльня". Думаю во времена фараонов и римской империи углубляться не имеет смысла для поиска ответа на наш вопрос, возьмем временной отрезок с которого начался формироваться американский Barbershop в его современном виде с 30-х годов и до его упадка 70-х XX-го века. тот период, который пытаются спародировать, скопировать, снастальгировать современные барбершопы, хотя современные еще берут всякие квази-элементы из 19 века (одежда, прически, усы, бороды, элементы интерьера, опасные бритвы и т.д).
 
И если с пирамидой запахов советской мужской парикмахерской все более или менее понятно это, по воспоминаниям очевидцев (сам я в сссре стригся только в глубоком детстве) - микс запаха мужского пота, мокрых волос, разогретого масла машинок, влаги, пудры, одеколонов тройной, огуречного лосьона и чего то в таком роде запахов. То с запахами американских барбершопов всё намного сложнее, а если добавить сюда еще Европу то это тема отдельного доклада. Я думал сделать многабукв, такой себе опус магнум, начать например с легендарного Skin Bracer от Mennen, который в 1930-м году ознаменовал своим появлением начало эры массмаркетовых афтешейвов.
[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]
Потом продолжить Old Spice
[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]
1937-го года рождения, который возвел массмаркет автешейв и бритвенные аксессуары  до невиданных высот в кубе, и так далее продолжить эволюцию эпохальных околобритвенных мужских запахов: 1955 Pino Silvestre, 1959 Tabac Original Mäurer & Wirtz
[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]
1964 Brut Faberge
[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]
и т.д , но это слишком много лишнего текста, кому оно нужно. Тем более в некоторых высококлассных зарубежных парикмахерских можно было не только массмаркетовыми одеколонами освежиться, но и чем то более изысканным и статусным типа Chanel Monsieur.
 
Но если все таки постараться сублимировать запах среднестатистической цирюльни США на излёте классического периода 50-ых 60-ых годов то эта пирамида скорее всего выглядела приблизительно так (начало как в сссре): микс запаха мужского пота, мокрых волос, разогретого масла машинок, влаги, пудры, тальк, легендарный афтешейв со Свиридом Опанасовичем Галахвастовым на этикетке Clubman Pinaud
[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]
или любой Bay Rum, популярное средство для дизенфекции инструмента Barbicide (Бензалкония хлорид как основная нота), очень популярный в те годы тоник для волос Lucky Tiger.
[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]
 
Смешайте всё вместе - получится Barbershop :-)
 
Теперь возьмем парочку современных интерпретаций:
1) wets having products WSP Barbershop и их описание запаха:
Спойлер:
2)Barrister and Mann Seville описание производителя
 
Спойлер:
3) Fine Accoutrements American Blend описание запаха производителем:
 
Спойлер:

 Вывод: нет конкретного запаха BARBERSHOP, скорее это некий архетипический собирательный образ воспоминаний из славного прошлого золотого века барбершопов.

 Пишите, что думаете по этому поводу вы.

svanenkov, Игорь Херсон, Kozachok, Medoid та alex-kin Поставили вподобайку

Повернутися до початку Перейти донизу
STEEL
Постоялець
Постоялець
STEEL


Повідомлень : 690
Репутація : 455
Дата реєстрації : 22.11.2017
Вік : 33
Звідки : Николаев / Одесса

Чудесный запах BARBERSHOP Empty
ПовідомленняТема: Re: Чудесный запах BARBERSHOP   Чудесный запах BARBERSHOP EmptyСр 15 Травень 2019 - 23:19

спасибо, очень интересно
Повернутися до початку Перейти донизу
razorsedge
Постоялець
Постоялець
razorsedge


Повідомлень : 905
Репутація : 576
Дата реєстрації : 12.03.2018
Вік : 35
Звідки : Львів

Чудесный запах BARBERSHOP Empty
ПовідомленняТема: Re: Чудесный запах BARBERSHOP   Чудесный запах BARBERSHOP EmptyЧт 16 Травень 2019 - 8:23

не знаком с запахами из оригинального поста, но для меня Барбершоп почему-то ассоциируется с Floid Vigoroso

Акулов Поставив вподобайку

Повернутися до початку Перейти донизу
ASV
Бувалий
Бувалий
ASV


Повідомлень : 304
Репутація : 141
Дата реєстрації : 22.06.2018
Звідки : North-West of RU, Inger

Чудесный запах BARBERSHOP Empty
ПовідомленняТема: Re: Чудесный запах BARBERSHOP   Чудесный запах BARBERSHOP EmptyЧт 16 Травень 2019 - 9:43

Классический барбершоп в СССР - "Шипр", "Тройной одеколон" - шипр, фужер, трава и древесина, с примесью шампуня для волос. Эта ароматика до сих пор присутствует в любой затрапезной парикмахерской такой же затрапезной провинциальной общественной бани.
По большому счёту любой "барбершоп" - это одеколонистая база, как самая сильная, в любой парикмахерской всегда пахло именно так, это сейчас пахнет в основном шампунями да лаками для волос.

Акулов, wakidzasi та alex-kin Поставили вподобайку

Повернутися до початку Перейти донизу
brawl
Постоялець
Постоялець
brawl


Повідомлень : 633
Репутація : 532
Дата реєстрації : 30.04.2018

Чудесный запах BARBERSHOP Empty
ПовідомленняТема: Re: Чудесный запах BARBERSHOP   Чудесный запах BARBERSHOP EmptyЧт 16 Травень 2019 - 9:48

razorsedge пише:
не знаком с запахами из оригинального поста, но для меня Барбершоп почему-то ассоциируется с Floid Vigoroso
И я с тобою совершенно согласен. Если предположить, что Floid был популярным средством после бритья в европейских парикмахерских в ХХ-м веке, то почему бы ему не претендовать на почетное звание BARBERSHOP. Хотя вот по европейским барбершопам есть не так много инфы как по американским. Более или менее достоверно можно нарыть только по лондонским знаменитым цирюльням типа Taylor of Old Bond Street, Geo. F. Trumper, Truefitt & Hill London и т.д
Повернутися до початку Перейти донизу
Farikhan
Бувалий
Бувалий
Farikhan


Повідомлень : 302
Репутація : 200
Дата реєстрації : 13.11.2017
Звідки : Доброполье

Чудесный запах BARBERSHOP Empty
ПовідомленняТема: Re: Чудесный запах BARBERSHOP   Чудесный запах BARBERSHOP EmptyЧт 16 Травень 2019 - 10:21

ASV пише:
Классический барбершоп в СССР - "Шипр", "Тройной одеколон" - шипр, фужер, трава и древесина, с примесью шампуня для волос. Эта ароматика до сих пор присутствует в любой затрапезной парикмахерской такой же затрапезной провинциальной общественной бани.
По большому счёту любой "барбершоп" - это одеколонистая база, как самая сильная, в любой парикмахерской всегда пахло именно так, это сейчас пахнет в основном шампунями да лаками для волос.
Еще Русский лес
Повернутися до початку Перейти донизу
arsonist
Бувалий
Бувалий
arsonist


Повідомлень : 208
Репутація : 44
Дата реєстрації : 21.11.2018

Чудесный запах BARBERSHOP Empty
ПовідомленняТема: Re: Чудесный запах BARBERSHOP   Чудесный запах BARBERSHOP EmptyЧт 16 Травень 2019 - 10:27

В барбершопах не бывал,но по памяти в парикмахерских СССР пахло одеколонами типа "Русский лес" или "В полет".Но это было давно и не правда.;)))
Повернутися до початку Перейти донизу
zabor
Бувалий
Бувалий
zabor


Повідомлень : 265
Репутація : 140
Дата реєстрації : 14.02.2018
Звідки : Киевская область

Чудесный запах BARBERSHOP Empty
ПовідомленняТема: Re: Чудесный запах BARBERSHOP   Чудесный запах BARBERSHOP EmptyСб 3 Серп 2019 - 22:46

В детстве и юности ходил в парикмахерскую в мужской зал, и там с женского зала так противно несло этой женской краской или химией, так вонял весь зал ожидания и мужской зал, фуу.
Никто тогда затылок мне не брызгал даже шипром, больше скажу, голову даже после стрижки не мыли. Поэтому проведя ладонью по волосам она оказывалась волосатой как будто у Yeti.
И я сейчас даже не скажу, хорошо что мне не пшикали ничего или плохо, так как неизвестно как бы я относился к тем запахам теперь. А я к одеколонам Тройной, Шипр и Саша отношусь сейчас спокойно.
Для меня запах барбершопа это запах imperobarber что в ТЦ.Lavina mall (Киев). Мне Барбер после стрижки постоянно пшикает с пульверизатора Proraso зелёным.
Поэтому для меня запах барбершопа это запах proraso aftershave.
[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]

Medoid Поставив вподобайку

Повернутися до початку Перейти донизу
Ponikarych
Новачок
Новачок
Ponikarych


Повідомлень : 40
Репутація : 104
Дата реєстрації : 27.01.2019
Вік : 33
Звідки : Київ

Чудесный запах BARBERSHOP Empty
ПовідомленняТема: Re: Чудесный запах BARBERSHOP   Чудесный запах BARBERSHOP EmptyВт 6 Серп 2019 - 15:39

Очень круто и основательно ТС расписал  doubleUP . Соглашусь,что барбершоп собирательный образ и отличаться его восприятие может в зависимости от географического,временного контекста и личного опыта. Мне в последнее время смесь запахов ПШ Проразо красный, мыла Проразо белое и АШ Флойд суаве  кажется очень барбершоповской, особенно, когда Флойд немного выветривается и даёт возможность проступить нижним запахам.

Medoid та alex-kin Поставили вподобайку

Повернутися до початку Перейти донизу
slonopotam
Бувалий
Бувалий
slonopotam


Повідомлень : 175
Репутація : 60
Дата реєстрації : 06.11.2017
Звідки : UA

Чудесный запах BARBERSHOP Empty
ПовідомленняТема: Re: Чудесный запах BARBERSHOP   Чудесный запах BARBERSHOP EmptyСр 7 Серп 2019 - 2:53

zabor пише:

Для меня запах барбершопа это запах imperobarber что в ТЦ.Lavina mall (Киев). Мне Барбер после стрижки постоянно пшикает с пульверизатора Proraso зелёным.

Дык опасное это дело - зеленым Прорасо пшикать. Попадет ментол в глаза... и всё - суши вёсла :D
Повернутися до початку Перейти донизу
razorsedge
Постоялець
Постоялець
razorsedge


Повідомлень : 905
Репутація : 576
Дата реєстрації : 12.03.2018
Вік : 35
Звідки : Львів

Чудесный запах BARBERSHOP Empty
ПовідомленняТема: Re: Чудесный запах BARBERSHOP   Чудесный запах BARBERSHOP EmptyСр 7 Серп 2019 - 9:39

на днях пшикали Epsilon синим, приятный ментоловый 
Повернутися до початку Перейти донизу
alex-kin
Бувалий
Бувалий
alex-kin


Повідомлень : 292
Репутація : 50
Дата реєстрації : 31.12.2021
Вік : 45

Чудесный запах BARBERSHOP Empty
ПовідомленняТема: Re: Чудесный запах BARBERSHOP   Чудесный запах BARBERSHOP EmptyНд 3 Лип 2022 - 6:35

brawl пише:
Вывод: нет конкретного запаха BARBERSHOP, скорее это некий архетипический собирательный образ воспоминаний из славного прошлого золотого века барбершопов.
Висновок вірний, але, я думаю, що архетипу барбершопу не існує. У кожного - свій барбершоп. У кожної країни - свій.
Англійський барбершоп геть не схожий на турецький (я не був ні там, ні там, але можу представити собі сильні аромати лосьонів та одеколонів, що є знаковими для них). В совецькомуій барбершопі парикмахерській я був, і не в одній - і це були різні ароматичні простори. Все залежало від того, які матеріали "доставав" майстер - "Шипр" або щось більш цікаве. Вчора проходив повз два барбершопи в своєму місті - різні ароматичні простори (один наближений до східного - "Мармара" у весь зріст, другий більш елегантний - цитруси та лаванда).
Прирівнювати запах "барбершоп" (щоб це не означало для вас) до одеколона можна, але це спрощення, оскільки знову ж таки одеколони різні - навіть всередині однієї марки: "Іспанська шкіра" категорично в іншому просторі ніж "Вестіндійські лайми", а назва одна - "Труфіт & Хілл".
Навряд чи я став би власником барбершопу, але, якщо помріяти, я б все ж підлаштовувався або намагався б підлаштовуватися під смаки клієнта. Я б хотів зрозуміти, який аромат "барбершоп" він хоче - важкенький шипр, крохмальну чистоту або італійські цитруси. Мені б це було цікаво з'ясовувати. Але це мрії, оскільки в барбершопі треба бути тверезим - я маю на увазі саме власника, а не клієнта  :pirat:

Ruslan, Andrewt та Акулов Поставили вподобайку

Повернутися до початку Перейти донизу
Kitten911
Живе тут
Живе тут
Kitten911

1000 повідомлень
Нагорода надається користувачеві, який написав на форумі 1000 повідомлень.

Повідомлень : 3541
Репутація : 112
Дата реєстрації : 08.06.2021
Вік : 93
Звідки : Одесса

Чудесный запах BARBERSHOP Empty
ПовідомленняТема: Re: Чудесный запах BARBERSHOP   Чудесный запах BARBERSHOP EmptyВт 5 Лип 2022 - 10:02

Хотите запах барбершопа купите Yves Saint Laurent Rive Gauche. Один из самых благородных и крутых воплощений барбершопного аромата! Настоящий джентльмен из тех времен!

Medoid Поставив вподобайку

Повернутися до початку Перейти донизу
alex-kin
Бувалий
Бувалий
alex-kin


Повідомлень : 292
Репутація : 50
Дата реєстрації : 31.12.2021
Вік : 45

Чудесный запах BARBERSHOP Empty
ПовідомленняТема: Re: Чудесный запах BARBERSHOP   Чудесный запах BARBERSHOP EmptyВт 5 Лип 2022 - 11:58

Kitten911 пише:
Хотите запах барбершопа купите Yves Saint Laurent Rive Gauche. Один из самых благородных и крутых воплощений барбершопного аромата! Настоящий джентльмен из тех времен!
Ця репліка ще раз доводить, що барбершоп у кожного свій, тобто своє розуміння барбершопу і барбершопного аромату.

Акулов, Kitten911 та Medoid Поставили вподобайку

Повернутися до початку Перейти донизу
alex-kin
Бувалий
Бувалий
alex-kin


Повідомлень : 292
Репутація : 50
Дата реєстрації : 31.12.2021
Вік : 45

Чудесный запах BARBERSHOP Empty
ПовідомленняТема: Re: Чудесный запах BARBERSHOP   Чудесный запах BARBERSHOP EmptyСб 9 Лип 2022 - 12:06

Цікава тема, не відв'яжешся  :)
На дозвіллі не один раз повертався до неї і зрозумів, що робить її такою цікавою: спроба знайти загальний знаменник там, де його не може бути. А ще - "запах барбершопа" це не про етімологію слова, а про генеалогію поняття, про його зміни - і зміни значну.

На це мене наштовхнули слова шановного brawl, цитую:
"Думаю во времена фараонов и римской империи углубляться не имеет смысла для поиска ответа на наш вопрос, возьмем временной отрезок с которого начался формироваться американский Barbershop в его современном виде с 30-х годов и до его упадка 70-х XX-го века".
Він таким чином окреслив час і географію. Це дозволило порефлексувати над барбершопами Штатів більш чітко та предметно. Але це відкинуло інші часи (нехай не Римську імперію, але Середньовіччя, в якому цирульня мала солоний запах крові, оскільки кровопускання як медична практика була дозволеня саме їм), інші країни (італійські барбершопи залишилися в Старому світі).
Все це ще раз доводить, що "аромат барбершопу" - справа історична (та географічна не в меншій мірі).

Однак сьогодні, коли згадується "аромат барбершопу", під ним частіш усього (80...90 % випадків) мається на увазі щось шипрово-фужерне, пряне, трав'яне, амброве, дерев'янисте, "одеколоністе". Це не архетип, а стереотип, думка, що склалася та застигла в своєму розвиткові. Чому так сталося? Ось в чому вся цікавинка.
Спочатку я думав, що з "ароматом барбершопу" склалася та ж сама ситуація, що з "одеколоном" - це поняття має значну історію перетворень та відношень до нього. "Одеколон" породив безліч стереотипів: народившись як конкретна формула спиртового настою (наполеоновські солдати вживали "колонь" всередину), сьогодні одеколон - багатолика річ, яка не знає конкретики (окрім того, що парфумери називають "одеколоном" процентне відношення ароматичної речовини). Одеколони різні, хоча, мабуть, більшість при слові "одеколон" згадає цитруси та лаванду або щось "важке" типу "Шипр".

Можливо, ці думки до "аромату барбершопу" мають віддалене відношення, але мене не полишав стереотип, який шановний ASV виклав стовідсотково чітко, цитую: "Классический барбершоп в СССР - "Шипр", "Тройной одеколон" - шипр, фужер, трава и древесина, с примесью шампуня для волос". В мене є гіпотеза, що базується на реальності (або тому, що ми нею називаємо :D ).
Всі ці складові ароматів - важкі, це база. Навіть якщось в барбершопі деякий час і для деяких клієнтів застосовували щось легке (цитруси, лаванда, білі квіти), то воно не могло перебити базу шипрів, прянощей та деревини. Можливо, в багатьох з нас такий стереотип "запаху барбершопу" саме тому, що в тому самому барбершопі "виживають" лише важкі аромати, які є більш стійкими (база завжди найбільш стійка; якщо ви відмітаєте парфюмерну "піраміду", можете подумати не про базу, а найважчу ноту в ароматичній композиції).
Цікава тема!

Ruslan, Акулов та Medoid Поставили вподобайку

Повернутися до початку Перейти донизу
 
Чудесный запах BARBERSHOP
Повернутися до початку 
Сторінка 1 з 1
 Схожі теми
-
» Лосьйони після гоління Marmara Barber: Traditional, Vintage, Nostalgic
» WSP Barbershop Formula T
» Бальзам Rockwell Barbershop Aftershave Balm
» RazoRock BLUE BARBERSHOP After Shaving Splash
» Мыло для бритья «ROCKWELL SHAVE SOAP - BARBERSHOP»

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ КЛАСИЧНОГО ГОЛІННЯ :: НАВКОЛО-ГОЛЯРСЬКА КОСМЕТИКА :: Парфумерія-
Перейти до: