Перший Український Бритвений Форум

Форум для захоплених людей і цінителів класичного вологого гоління

ФорумФорум  КалендарьКалендарь  ЧаВоЧаВо  ПоискПоиск  ПользователиПользователи  ГруппыГруппы  РегистрацияРегистрация  Вход  

Поделиться | 

Вопросы по агрессивности станков

Перейти вниз 
АвторСообщение
Roman313
Завсегдатай
Завсегдатай

Дата регистрации : 2017-11-20

СообщениеТема: Re: Вопросы по агрессивности станков   Вс 11 Фев 2018 - 12:11

Just a Hobby пишет:
В основном по таблице, первые два станочка меня обошли стороной)

Це таблиця GAP, наскільки я розумію по цифрах, вона є на форумі:
[Вы должны быть зарегистрированы и подключены, чтобы видеть эту ссылку]
хоч там трішки не вірний малюнок який саме зазор мається на увазі, правильний малюнок тут:
Але це все не має ніякого значення оскільки до параметру GAP можна ставитися як до статистичних даних він не несе абсолютно ніякої інфи про агресивність/ефективність станка, єдиним виключенням є регульовані станки де саме і міняється GAP на різних позиціях а як наслідок і агресивність та моделі одного виробника з однаковою геометрією але різними GAP, а от порівнювати різні станки з різними геометріями голови по GAP позбавлене змісту, це як порівнювати автівки на потужність виключно по обєму мотора нехтуючи типом палива наявністю турбонагнітачів та багато іншого. Спробую пояснити:

Merkur HD (34C) = 0,71мм є на саму каплю але агресивніший за 89 голову=0,76 мм.
Feather AS-D2 = 0,74мм є самим мягким станком(ще Weishi=0,56мм) зі всіх на ринку через що є мало популярним, він і близько не дотягує до 89 голови=0,76 мм.
Rockwell 6C (6S) - 5-я плита = 0,69мм це агресивність рівня значно вищого за 89 голову=0,76 мм.
Rockwell 6C (6S) - 6-я плита = 0,79мм це рівень майже 41 голови, і набагато вища агресивність за 89 голову=0,76 мм.

До чого я веду: ця таблиця GAP яка наводиться на різних форумах вводить в оману початківців, завжди потрібно вказувати коло тієї таблиці що це технічні заміри які не мають нічого спільного із агресивністю/ефективністю станка!
Єдине виключення це регульовані станки(Merkur Progress для прикладу), по параметру GAP можна судити про різницю агресивності/ефективності між позиціями в межах його регулювання та моделі одного виробника з однаковою геометрією але різними GAP (ATT M1, ATT R1, ATT H1 для прикладу).

Последний раз редактировалось: Roman313 (Вс 11 Фев 2018 - 13:16), всего редактировалось 3 раз(а)
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
Just a Hobby
Admin

Дата регистрации : 2017-10-17

СообщениеТема: Re: Вопросы по агрессивности станков   Вс 11 Фев 2018 - 12:18

Согласен, я даже в оглавлении поста написал, что таблица "относительной агрессивности". По многим показателям я тоже с ней не согласен!
Посмотреть профиль http://www.shaveua.com
Олександр Тернавский
Новичок
Новичок

Дата регистрации : 2018-02-09

СообщениеТема: Re: Вопросы по агрессивности станков   Пн 12 Фев 2018 - 9:32

Ruslan пишет:
Согласен, нужно быть фанатом Feather, чтобы  выложить за него такие деньги, тем более, что существует хорошая альтернатива дешевле.
Агрессивность не только Gap определяется. Важно вылет лезвия. Именно поэтому только на gap ориентироваться не стоит.
Посмотреть профиль
Roman313
Завсегдатай
Завсегдатай

Дата регистрации : 2017-11-20

СообщениеТема: Вопросы по агрессивности станков   Пн 12 Фев 2018 - 11:14

Олександр Тернавский пишет:
Ruslan пишет:
Согласен, нужно быть фанатом Feather, чтобы  выложить за него такие деньги, тем более, что существует хорошая альтернатива дешевле.
Агрессивность не только Gap определяется. Важно вылет лезвия. Именно поэтому только на gap ориентироваться не стоит.

Дякую Олександр Тернавский за правильний малюнок, і ще раз підтримую що GAP це не показник агресивності/ефективності, дійсно тільки ці 4 параметра в сукупності роблять станок більш чи менш агресивно/ефективним.

Хоч я б на цьому малюнку деталізував 4 пункт і ввів поняття "Захисна довжина гарди" PLG(protective length of gard)©️Roman313  Laughing , на фото зобразив жовтим кольором (це довжина від закінчення леза до закінчення гарди):

Чим PLG більший тим станок менш агресивно/ефективний і навпаки чим PLG менший тим станок більш агресивно/ефективний. От саме на цей параметр візуально радив би початківцям які обирають станок звертати увагу(зрозуміло що в поєднанні з GAP). Через цей параметр ми маємо роквел який навіть на 1 плиті голить ефективно, а яскравим доказом що не сама GAP а тільки поєднання GAP з PLG дає агресивність/ефективність є ось цей станок який в мене в ротації:

В нього GAP=0,38, але завдяки дуже малій PLG приблизно пів міліметра він по агресивності/ефективності перевищує Merkur HD (34C) та  Rockwell 6C (6S) - 4 плита в яких  GAP в районі 0,7.
Можливо це комусь стане в пригоді! Laughing
Посмотреть профиль
Спонсируемый контент

СообщениеТема: Re: Вопросы по агрессивности станков   

Вопросы по агрессивности станков
Страница 1 из 1